Klientide saadetud edulood meie meeskonnale: 

Minu haiguse ja paranemise lugu

Insult oli mul  3. aprillil 2012 aastal. Olin tulnud ajaleht „Koit“ autoga koju, et teha foto kase-­  ja vahtramahla jooksvatest puudest. Oli kiire hommik ja mahlapilt tuli kiiresti ära teha, et jõuda järgmise tööülesande täitmiseni. Insuldi tulekust ma ei oska midagi öelda, mäletan ainult momenti, kui ukerdan põlvili maas lumisel rohul ja püüan ennast püsti ajada. Ühes käes hoidsin oma fotoaparaati, et seda mitte lume sisse kukutada.

Abi kutsus minu abikaasa, kes oli sellel hommikul kodus. Kiirabi tuli kiiresti ja kohe läks sõit Tartu.  Tartus tehti mulle operatsioon, olin koomas. Kõigest sellest ma ise midagi ei mäleta. Isegi hiljem Põlvasse toomist ja haiglaravil olemisest  pilti mälus ei ole. Mingi aja jooksul meenusid pildid Põlva haigla hooldajatest ja õdedest, kellest osa olid enne tuttavad seoses ajalehe tööga. Oma arsti ma õieti ei mäleta ja ei näinudki. Oleks soovinud rohkem tähelepanu.

Põlva haiglast sain koju augustikuu alguses. Kodus hakkas hooldusega tegelema abikaasa. Selle aasta algul jaanuarikuus tehti mulle rehabilitatsiooniplaan. Kodus käis rehaplaani koostamise meeskond. Pärast plaani koostamist hakkasid  minu  asjad  paremuse poole liikuma. Kodus hakkas mul käima füsioterapeut Ly Kamja. Ta tegi iga visiidi ajal  harjutusi ja õpetas kuidas ise edasi tegutseda kuni järgmise korrani. Ta andis soovitusi, milliseid abivahendeid kasutada ja kuidas. Samuti sai juhendeid abikaasa, kes hakkas minuga harjutusi ja venitusi sooritama. 

Seega tahangi suurt tänu avaldada Ly Kamjale, kelle  abil on minu liikumine hästi edasi arenenud.  Praegu liigun ratastoolis käte ja jalgade abil ning suudan  liikuda neljatoetuspunktiga kepiga. Siiski sooviks veel paremat tasakaalutunnetust. Praegune paranemine on saanud teoks tänu Ly õpetustele. Muidugi on palju vaeva näinud ka abikaasa.

Olen tänulik teie meeskonnale ja soovin teile uueks aastaks edu ja kordaminekuid!

Teie klient, 

02.01.2014

L. M. Füsioteraapia OÜ          Tel: 7 333 113; 56 284 154 
E-post: rehabilitatsioon@gmail.com; lmfysiot@gmail.com